Актиелно

HPIM1281.JPG

Мотел “Изгрев”

Слика: Мотел “Изгрев”

Odmoraliste MVR

ОДМОРАЛИШТЕ МВР

Одморалиштето освен за вработените во МВР е од отворен тип за сите граѓани. Располага со терени за кошарка, одбојка, ракомет, пинг-понг и шаховска сала. Објектот

Osogovski biser zoom

ОСОГОВСКИ БИСЕР

… Телефон: 070-354-561 / 075-304-342 Легла: 40Цена: 600 Facebook fan page E-mail: info@osogovskibiser.com.mk http://www.osogovskibiser.com.mk  

Kotzka zoom

Koczka.com

Викенд куќата е на лоцирана на 100 метри од ски лифтот бр 1. Располага со две спални соби и дневна соба која е опремена со

Motel Izgrev zoom

МОТЕЛ ИЗГРЕВ

  Мотелот е со капацитет од 45 легла по 16 соби и 4 апартмани. Има ресторан со 120 места, мала сала со 25 места и

Manastir sv. Vailij

Црква “Св. Василиј Велики”

  Слика: Црква “Св. Василиј Велики”

Saza 3 zoom

СТАЗА 3 – СРЕДНА/ТЕШКА ПАТЕКА

Стаза 3 е наменета за понапредни скијачи и се вбројува во групата на средно/тешки патеки. Таа е долга 700 метри, а првите 200 метри се

Staza 1 zoom

СТАЗА 1 – ЛЕСНА ПАТЕКА

Стазата 1 е наменета за почетници и е во групата на кратко лесни патеки. Должината на стазата е 300 метри и целата патека е осветлена

70m2 vikend kukja zoom

70m2 викенд куќа

Се издава викендица на Пониква во непосредна близина на ски патеките,можност за сместување на 6 возрасни лица. Телефон: 072-304-694 Легла: 6

Snowboard pateka zoom

СНОУ БОРД ПАТЕКА

Патеката е во изработка.

800px-Ponikva_Osogovo_Macedonia

Предел од Пониква

Слика: Предел од Пониква

Osogovski konak zoom

ОСОГОВСКИ КОНАК

  Во самиот центар на туристичкиот центар Пониква ќе го пронајдете новоотворениот мотел-ресторан “Осоговски Конак”. Сместен во реновирана и адаптирана зграда на армијата, го доловува

Motel Mice zoom

МОТЕЛ МИЦЕ

Мотел – ресторанот „Мице“ се наоѓа во срцето на Осоговските планини, на 1505 м надморска височина. На околу дваесеттина километри северно од Кочани, во срцето

Vila Osogovska Kukja zoom

ВИЛА ОСОГОВСКА КУЌА

Вилата Осоговска Куќа се наоѓа 1250 метри надморска височина, 12 км одалечена од Кочани и 8 километри од туристичкио центар Пониква, на само 200 метри